Product Details:
| Frame Height | 2 m |
| Frame Width | 1.2 m |
| Material Grade | MS |
| Tube Size | 48.3 x 4 mm |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Load Capacity | 300 kg |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Joint Type | Welded |
| Application | Industrial |
| Country Of Origin | India |
| Material | Mild Steel |
| Width | 900 to 1800 mm |
| Tube Thickness | 3.2- 4 mm |
| Length | 1000- 2000 mm |