Product Details:
| Plate Thickness | 2.5 mm |
| Plate Size | 1150x600 mm |
| Material | Mild Steel |
| Sheet Grade | IS 2062 |
| Face Type | Pressed |
| Surface Finish | Red Oxide |
| Edge Type | Angle Frame |
| Plate Weight | 8 kg |
| Welding Type | Continuous Welded |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Mild Steel Centering Plate.