Product Details:
| Ledger Length | 1000 mm |
| Tube Diameter | 48 mm |
| Base Material | Mild Steel |
| Tube Thickness | 3.0 mm |
| Material | GI |
| Finish | Galvanized |
| Ledger End Type | Welded Blade |
| Country of Origin | Made in India |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Cuplock Ledger.