Product Details:
| Plate Thickness | 2.5 mm |
| Plate Size | 1200x600 mm |
| Material | Mild Steel |
| Sheet Grade | HR Sheet |
| Sheet Material | Galvanized MS |
| Face Type | Double Stiffener |
| Surface Finish | Painted |
| Welding Type | Continuous Welded |
| Usage | Slab |
| Plate Weight | 10 kg |
| Edge Type | Angle Frame |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Mild Steel Shuttering Plate.