Product Details:
| Closed height | 2 m |
| Open height | 3 m |
| Outer tube dia | 60 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Load capacity | 30 kN |
| Prop type | Light duty |
| Plate size | 150x150 mm |
| Coating | Painted |
| Prop weight | 12 kg |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Steel Prop.